Як створити сайт. Частина 1: Чи вам потрібен САЙТ?

А ви чули? В зв’язку з пандемією з’явилися нові онлайн-ресурси для розваг та спілкування – онлайн-бари. Реалізували цю затію на платформі для відеодзвінків Whereby і назвали нове місце для віртуальних посиденьок Stay The F@ck Home. Людям подобається.

Які висновки ми можемо зробити, прочитавши цю цікаву інформацію? Для будь-якої ідеї можна створити онлайн-продукт, для будь-яких активностей можна створити сайт.

Не має значення, хто ви – компанія будь-якого розміру, незалежний експерт, спеціаліст, представник творчої професії, викладач, культурна чи освітня установа… – власний сайт знадобиться кому завгодно.

Не має значення, що ви пропонуєте – товари масового попиту, роботи, послуги, сервіси, інформацію, знання, результати інтелектуальної чи творчої праці, емоції, розваги – в інтернеті можна продати що завгодно.

ЯК ШВИДКО ПЕРЕВІРИТИ ІДЕЮ ЩОДО ДОЦІЛЬНОСТІ СТВОРЕННЯ САЙТУ

 

иникає питання – чи вартує витрачати час, кошти, зусилля, щоб запустити бодай сайт-візитівку? Давайте розглянемо для прикладу типовий офлайн-бізнес, якому, по ідеї, «нема що робити в інтернеті». Нехай це буде сервіс автомобільного обслуговування. Проведемо швидкий аналіз, щоб зрозуміти:

 • скільки людей шукає послуги СТО в конкретному місті, регіоні, саме через інтернет;
 • яка конкуренція по даному сегменту послуг в мережі;
 • які саме послуги СТО шукають.

Для початку зареєструйтеся на сервісі Google Ads, увійдіть в акаунт, виберіть «Інструменти», далі Keyword Planner (планувальник ключових слів), далі «Знайдіть нові ключові слова».

Підходящі слова, котрі характеризують послуги компанії це: «автосервіс», «СТО», «діагностика авто», «Замена масла в КПП», та інші роботи, котрі виконує майстерня. Пишемо на двох мовах одразу, адже потенційні клієнти також двомовні.

Далі вибираємо регіон, адже бізнес прив’язаний до конкретного міста. Далі «Отримати результати» і ось, що ми бачимо:

 • середня кількість пошукових запитів по ключовому слову «СТО» в місяць – 1 300;
 • мінімальна кількість потенційних клієнтів за один місяць – 800 людей;
 • конкуренція в цій ніші – низька.

Які висновки може зробити власник автосервісу після такого коротенького аналізу? Чом би й ні? Чому б не запустити сайт-візитівку? Звичайно, автівки через інтернет не ремонтуються, клієнтам і надалі доведеться їхати до автомайстерні. Зате:

 • більше немає потреби платити за офлайн-рекламу (біг-борди, сіті-лайти, банери, флаєри) з простою метою – щоб люди знали, що в цьому районі обслуговують автомобілі. Сайт розповідає про бізнес безкоштовно і цілий рік;
 • на сайті можна вказати контакти майстерні, адресу на Google-картах, розклад роботи. Віртуальний офіс – це зручно для відвідувачів;
 • можна описати на сайті всі послуги, котрі надає майстерня, і витрачати менше часу на телефонні переговори з клієнтами на тему «А чи робите ви….?»;
 • можна вказати точні або приблизні ціни на послуги – це також економить час.

Так міркує розсудливий та передбачливий керівник. Але ми живемо не в ідеальному світі. На всі аргументи щодо доцільності інтернет-представництва власники бізнесу та приватні особи мають контраргументи. Давайте розглянемо основні сумніви.

«МЕНІ САЙТ НЕ ПОТРІБЕН» – НЕВЖЕ?

 

1. Наші конкуренти не мають сайту і мені не треба.

Відповідь: так це ж чудово, якщо в інтернеті поки що (ключове слово) у вашій ніші немає конкуренції, будете «монополістом». Краще йти своїм шляхом, а не оглядатися на сусіда.

2. Немає зайвих грошей на таке «задоволення».

Відповідь: це питання елементарних розрахунків. Будь-який бізнес, навіть мікро, так чи інакше тратиться на рекламу: оплата місця в місцевому каталозі типу «жовті сторінки», оренда банеру в людних місцях, рекламний пост в місцевому пабліку в соціальних мережах – це все затрати, аби бути на виду та на слуху. Підсумуйте, скільки ви тратите в рік на подібний «піар»? Можливо, краще ці гроші вкласти один раз в простенький, недорогий, але функціональний сайт, і забути на довгі роки про рекламні активності?

3. У нас навіть секретаря немає, хто буде займатися сайтом?

Відповідь: насправді обслуговування візитівки для малого бізнесу не потребує значних зусиль. Співпраця з вебстудією – це як профілактичний візит до стоматолога 1-2 рази на рік. Отримали в користування новенький, повністю готовий та заповнений контентом сайт, котрий функціонує сам по собі, без втручання. Через деякий час звернулися в ту саму студію, щоб вам допомогли продовжити оренду домену, оплатили хостинг, можливо в бізнесі відбулися якісь зміни, наприклад, з’явилась нова послуга для клієнтів – оновили інформацію на сайті.

Самостійно оновлювати контент – також нескладно. Адмінка – проста та зрозуміла, до того ж, хороша вебстудія вчить користуватися адміністративною панеллю. Наповнювати сайт зможе як керівник, так і працівники.

4. Нам вистачає клієнтів.

Відповідь: насправді клієнтів не буває забагато. Розумна стратегія для бізнесу: якщо замовлень стає більше, потрібно розширюватися, рости, масштабуватися. А для цього – наймати більше персоналу, знаходити більше робочих інструментів, купувати чи орендувати додаткові офісні та виробничі приміщення. Щоб відповідати релевантною пропозицією на попит.

Якщо ви не готові до розвитку (а так буває і це не критично), то зі зростанням клієнтської бази кількість можна перетворити в якість і працювати з найкращими клієнтами: котрі можуть заплатити дорожче, котрі можуть купити більше, котрим подобаються саме ваші ідеї та бачення. Чи просто мати справу лише з лояльними, постійними покупцями.

5. Мені достатньо соціальних мереж.

Відповідь: зовнішні платформи можуть бути зручними і закривати всі потреби для блогера, або для експерта, щоб розвивати особистий бренд, або для спеціаліста, щоб оформити портфоліо. Але пам’ятайте: ваша сторінка насправді вам не належить. Це не ваш ресурс. Давайте згадаємо – скільки YouTube-каналів заблоковано назавжди, як багато Instagram-профілів забанено через безглузді причини. І скільки часу, скільки зусиль було затрачено заради підписників.

Без сумніву, соціальні мережі – це корисний інструмент. Але краще соцмережі зробити додатковим способом для досягнення своєї мети, а не основним.

На сторонніх ресурсах потрібно дотримуватися встановлених правил. Якщо у вас свій «статут» і ви хочете безперешкодно керувати «монастирем», потрібен незалежний сайт.

Це далеко не всі «відмазки», але ми можемо зробити висновки. Якщо ви не продаєте через інтернет-магазин реальний товар, це не означає, що ви не продаєте взагалі нічого. З допомогою сайту ви отримуєте користь:

 •  монетизація – реклама, реферальні посилання;
 •  відкриваєте нові можливості для професійного розвитку;
 •  розвиваєте власний бренд;
 •  привертаєте увагу аудиторії, збільшуєте кількість підписників;
 •  здійснюєте автоматизацію бізнес-процесів, а отже отримуєте лояльність партнерів та клієнтів;
 • організовуєте навчання персоналу, а отже отримуєте лояльних працівників.

Перелік «профітів» не повний. Просто пам’ятайте – можливості інтернету безмежні. Просто займайтеся улюбленою справою, що вам по душі, в чому ви експерт – і обов’язково знайдеться ідея щодо сайту, а    далі – вигода. Вигода не завжди виражена в грошах, вигоду складно порахувати, конвертувати, але це завжди здійснення ваших мрій, прагнень, досягнення особистих чи ділових цілей.

Отож, всім знайдеться місце в онлайні. Всі отримають свою вигоду з онлайну. Не переконали? Ви «не такий?». Давайте поговоримо, можливо, ви просто не бачите свого шляху?

ДАВАЙТЕ ТВОРИТИ РАЗОМ!

Приходьте на кухню, поговоримо
по ділу!

Плануєте створити власний бренд, масштабувати бізнес, запускати нові проекти, вдосконалити маркетингові комунікації?

Seems like someone forgot to enter contact details, we don't ask much, just your phone # or email.

Hmm, let's check your phone number again.

You have quite an interesting email, sorry, but it won't work here.

We have received your email and on our way to contact you.

Damn, something went wrong.