Базове SEO просування сайтів: що варто знати?

З метою залучення максимальної кількості користувачів інтернету, будь-який створений і наповнений корисною інформацією сайт повинен стати популярним, тільки тоді він буде виправдовувати своє призначення.

В умовах великої конкуренції у просторах Інтернету найбільш ефективними є комплексні пошукові методи SEO просування сайту з використанням технічних і маркетингових заходів. У зв’язку з постійним вдосконаленням алгоритмів ранжування пошукових систем, змінюються і способи розкрутки. Розглянемо, за допомогою яких методів можна підвищити популярність інтернет-ресурсу після його індексації пошуковими системами.

ВУТРІШНЯ ОПТИМІЗАЦІЯ

Перший етап SEO просування

Підвищити рейтинг порталу в пошуковій видачі допоможе внутрішня і зовнішня оптимізація контенту під популярні тематичні запити користувачів. Результатом цих заходів стане поява сайту в топі видачі після введення пошукової фрази. Внутрішню оптимізацію доцільно виконувати на етапі наповнення сторінок. Можна оптимізувати і готовий портал, але при цьому піде набагато більше часу.

Методи пошукової оптимізації мають на увазі виконання цілого комплексу заходів. На першому етапі обов’язково вивчається специфіка і тематика сайту, а також виконується аналіз його попередньої історії розвитку. Перевіряються і усуваються помилки.

На наступних етапах проводиться:

  1. Аналіз семантичного ядра і на його основі, за допомогою програмних сервісів, здійснюється підбір найбільш популярних ключових запитів, відповідних тематиці ресурсу.
  2. Інформаційне наповнення унікальним і відповідним SЕО вимогам контентом. Методи розкрутки сайтів передбачають розробку нових розділів (категорій), а також постійне оновлення інформації.
  3. Визначення точок входу користувачів на сайт через релевантні сторінки. Вони наповнюються унікальним текстом, що містить тематичні ключові фрази і максимально точно відповідає на питання клієнтів. Визначити сторінки, які краще за інших підходять для розміщення ключових фраз, можна за допомогою пошуку Google по ключовому запиту, який потрібно просувати. Перша стаття у видачі – найбільш релевантна.
  4. Коригування мета-тегів для надання структурованої інформації про веб-сторінку пошуковій системі.
  5. Внутрішня перелінковка між сторінками інтернет-ресурсу.
  6. Для коректної і швидкої індексації сторінок пошуковими системами необхідне також правильне налаштування файлу robots.txt. З метою швидкої індексації необхідних сторінок створюється карта сайту, яка сигналізує пошуковій системі про появу нових сторінок.

Зовнішня оптимізація порталу

Другий етап SEO просування

Зовнішні методи просування сайтів передбачають нарощування посилань на релевантні сторінки інтернет-ресурсу. Збільшити зовнішню кількість посилань можна шляхом розміщення їх в каталогах популярних порталів або на платній основі безпосередньо на сторінках часто відвідуваних ресурсів (блокові або контекстні посилання). Таким же чином можна помістити статті з посиланнями на інших текстових біржах або спеціальних платних тематичних ресурсах. Зовнішні посилання мають велику вагу при ранжуванні інтернет-ресурсів пошуковими роботами.

При плануванні способів нарощування посилальної маси не варто допускати занадто швидкого зростання їх кількості, так як пошукові системи можуть в такому випадку штучно знизити ранг сайту – накласти відповідний фільтр. Тому цю справу варто довірити лише SEO-спеціалісту, який складе перелік необхідних запитів (анкорів) для розміщення посилань, підбере якісні та тематичні ресурси, слідкуватиме за темпами росту посильної маси.

ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ З ПРОСУВАННЯ САЙТІВ

 

Алгоритм роботи пошукових систем передбачає аналіз тривалості перебування клієнтів, і якщо користувачі не будуть затримуватися на електронних сторінках, то пошукові системи знижують рейтинг таких ресурсів. Тому в рамках використання білих методів просування сайту, передбачаються ті, які зможуть зацікавити клієнтів.

Для досягнення цієї мети:

  1. Виконуються заходи для підвищення зручності користувачів при читанні сторінок. Зайшовши на сайт, клієнт повинен отримати на всі питання максимально точні відповіді і всю необхідну інформацію, представлену в зручному для ознайомлення вигляді. Зрозуміла навігація, ретельно вивірений зміст розділів, вдала посадкова тематична сторінка збільшують час вивчення відвідувачами контенту сайту.
  2. Крім заголовків і тегів Title, оптимізується і зміст сніпета (Description) для більшої привабливості сторінок в пошуковій видачі.
  3. Проводиться робота з самим контентом. Структурування статті тегами Н1-Н6, використання графіків, картинок і списків зацікавлять користувача, він захоче поділитися посиланням з друзями. Сторінки сайту повинні наповнюватися новими даними, а інформація постійно оновлюватися і відповідати дійсності.
  4. Виконується оптимізація швидкості відкриття розділів (сторінок) сайту (швидкість завантаження), інакше клієнт не чекатиме довгої завантаження і повернеться на пошукову сторінку.

Розглянуті методи і способи SEO просування сайтів не є постійними і обов’язковими. Використовується багато стратегій для розкрутки інформаційних ресурсів, які періодично удосконалюються і змінюються, у кожного фахівця своя методика і своє уявлення про кінцевий результат. У будь-якому випадку, комплексне просування інтернет-ресурсів є більш ефективним.

ДАВАЙТЕ ТВОРИТИ РАЗОМ!

Приходьте на кухню, поговоримо
по ділу!

Плануєте створити власний бренд, масштабувати бізнес, запускати нові проекти, вдосконалити маркетингові комунікації?

Seems like someone forgot to enter contact details, we don't ask much, just your phone # or email.

Hmm, let's check your phone number again.

You have quite an interesting email, sorry, but it won't work here.

We have received your email and on our way to contact you.

Damn, something went wrong.